رونمایی از محصول شرکت زیست فناور پیشتاز واریان با حضور استاندار محترم البرز

در حاشیه جشنواره هفته پژوهش و فناوری البرز که در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران با حضور گسترده مردم و مسئولین استان برگزار گردید از محصول تولیدی شرکت با نام تجاری مایکوروت توسط استاندار محترم البرز جناب آقای مهندس طهایی و ریئس پارک علم و فناوری البرز جناب آقای مهندس ربانی و سایر مسئولین رونمایی گردید .

مهندس طهایی نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه ، اکنون تولید علم در جای جای این استان توسط دانشمندان البرزی ساری و جاری است افزود دستاوردهای محققان در این نمایشگاه گرد هم جمع شده است تا ضمن مبادله فکری علوم، تحقیق و پژوهش در خدمت جامعه بکارگرفته شود و علم به فن و ثرورت تبدیل گردد. این هفته فرصتی برای رقابت محققان است تا بهترین دستاوردها به منصه ظهور و بروز برسد. در ادامه مهندس طهایی افزود انتظار بر این است تا پژوهش در جامعه نهادینه شده و مبنای تصمیم گیری های کار تحقیقاتی باشد و راهکارهایی را درجهت رفع مشکلات مردم بکارگرفته شود.

همچنین مدیر عامل شرکت آقای دکتر رجالی ضمن معرفی محصول تولیدی شرکت (مایکوروت ) گفت : محصول شرکت برای اولین بار در ایران به صورت نیمه صنعتی در حال تولید می باشد و از مزایای این محصول به کاهش نیاز گیاه به آب و کودهای شیمیایی ، افزایش جذب عناصر معدنی ، تشکیل بهتر گل ها و میوه ها و افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی اشاره نمود.