پذیرش شرکت زیست فناور پیشتاز واریان در پارک علم و فناوری البرز

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، سومين جلسه شورای پارک علم و فناوری البرز سال جاری در بيست و هشتم مهرماه در دفتر پارک تشکيل شد و مواردی مانند امور جاری پارک و بررسی درخواست­های رسيده جهت پذيرش در پارک علم و فناوری البرز مورد بررسی قرار گرفت.
مهندس ربانی ضمن اعلام خبر پذيرش ۸شرکت فناور جديد در حوزه های فنی-مهندسی ، علوم پايه و هنر گفت: اين شرکت­ها در زمينه­ بهره­ وری انرژی، کشاورزی و منابع طبيعی ، برق و الکترونيک ، هنری و مکانيک فعاليت می کنند .
وی خاطر نشان کرد: يکی از مهمترين شروط پذيرش شرکت­ها در اين پارک ، فناور ­بودن ايده با قابليت تجاری­سازی و استقرار شرکت در استان البرز می­باشد و اين مهم توسط کميته های تخصصی داوری پارک انجام می­شود.
 
news1
 
رئيس پارک علم و فناوری البرز در ادامه شرکت­های پذيرش شده را به اين شرح معرفی کرد:
۱- بسامد گستر فردا: اين شرکت در زمينه الکترونيک مانند توليد، تعمير و خدمات محصولات صنعتی مکانيکی، توليد و تعمير قطعات و سامانه های الکترونيکی پيشرفته، قطعات برقی ساختمان و… فعاليت می کند.
 
۲- شرکت فن آوری سنجش پرتوهای يونساز: اين شرکت فعاليت خود را در زمينه علوم پايه( سلامت) و طراحی وتوليد دستگاه کاليبراسيون پرتو درمانی فعاليت می نمايد.
 
۳- آفتاب عالم تاب درخشان: اين شرکت فعاليت هنری داشته است و درزمينه فيلم و انيميشن فناورانه فعاليت دارد وتاکنون فيلم های سينمايی همچون دربند، کافه ترانزيت، پنج ستاره، نفس عميق، ساکن طبقه وسط در کارنامه کاری خود با فروش بيش از ۱۵۰ ميليارد ريال را داشته است.
 
۴- توسعه تجهيزات دانه بندی کاسپين: اين شرکت فعاليت خود را در زمينه مکانيک و IT و طراحی و ساخت خط توليد بافت انواع توری فلزی فولادی و استنلس استيل آغاز نموده است
 
۵- شرکت کارآفرينان استوار: اين شرکت فعاليت خود را در زمينه مکانيک و طراحی و توليد صندلی برقی چند منظوره که مورد استفاده برای مشاغلی همچون پزشکان، آرايشگران و… می باشند آغاز نموده و اشخاصی که به علت معلوميت در شرايط عدم فعاليت در حوزهای سخت و نامبرده فعاليت می کنند می توانند از اين محصول در جهت کاهش خستگی و افزايش راندمال کاری استفاده کنند.
 
۶- کيهان اشل: اين شرکت در زمينه ی علوم پايه و IT و طراحی و اجرا نظارت پروژه در GIS ، طراحی و اجرا نظارت پروژه سنجش از دور، طراحی و پشتيانی پروژه اندرويد فعاليت خود را آغاز نموده است .
 
۷- شرکت زيست فناور پيشتاز واريان: اين شرکت فعاليت خود را در زمينه کشاورزی و منابع طبيعی و توليد اولين نهاده زيستی کشاورزی با منشاء قارچ های ميکوريزی آغاز نموده است. و در اواخر سال ۱۳۹۳ موفق به احراز صلاحيت دانش بنيانی از معاونت علمی و فناوری رياست جمهوری گرديده است.
 
۸- شرکت سپنا (سامانه های پيشرفته نانو ارتباط): اين شرکت فعاليت خود را در زمينه الکترونيک و طراحی و توليد محصولات الکترونيکی آغاز نموده ودر سال۱۳۹۴ موفق به احراز صلاحيت دانش بنيانی از معاونت علمی و فناوری رياست جمهوری گرديده است.